ŠENTJUR BOLJŠI OD ŠENČURJA

Glede na to, da bosta Šentjur in Šenčur državno prvenstvo nadaljevali v skupini za obstanek, je bil obračun za obe ekipi pomemben, saj se medsebojne tekme prenašajo naprej, hkrati pa imata najboljši dve ekipi v skupini za obstanek prednost domače dvorane. Šentjur je z osmo zmago oziroma tretjo v zadnjih štirih nastopih prehitel Šenčur GGD in si zagotovil sedmo mesto oziroma tekmo več na domačem terenu. Hkrati bo Ligo za obstanek začel z najboljših izhodiščem, 5-1. Zlatorog bo startal s 4-2, Šenčur GGD s 3-3, Ilirija pa z 1-5. V Ligi za obstanek bodo ekipe igrale po trikrožnem sistemu. Zadnjeuvrščena bo nazadovala v 2. SKL, prvi dve bosta napredovali v četrtfinale oziroma v boj za prvaka Slovenije, tretjeuvrščena v tej skupini pa bo 17. aprila končala sezono.

Šentjur, ki je vodil praktično vso tekmo, je zmagal na krilih prvega strelca Lige Nova KBM Davorja Konjevića, ki je dosegel 27 točk, pri Šenčurju pa se je z dvojnim dvojčkom izkazal Dino Murić (18 točk, 12 skokov). Liga Nova KBM za obstanek se bo tako kot tista za prvaka začela 2. marca.

ŠENTJUR : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 85:72 (26:17, 20:14, 17:22, 22:19)

(Konjević 27; Murić 18 (12 skokov), Popadić 16)

STATISTIKA

Jakša Vulić, trener Šentjurja:

''Z zmago sem zadovoljen, če pa bi imeli še kakšno več ne bi bilo nezasluženo. V drugi fazi tekmovanja si moramo priigrati dober položaj, da bi igrali v končnici.''

Konstantin Subotič, trener Šenčurja:

''Na začetku tekme smo si sami zakuhali godljo iz katere se na koncu nismo več rešili. Vsa čast domači ekipi, ki je odigrala izjemno dobro tekmo. Danes bi imela ogromno težav tudi boljša ekipa od naše.''

Vse novice / članki

STATISTIKA

ODLIČNA TEKMA IN ZELO POMEMBNA ZMAGA ŠENČURJA V NOVEM MESTU

Novomeščani so v prvi tekmi 16. kroga Lige Nova KBM pred domačimi gledalci gostili ekipo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe. Uvod v tekmo je pripadel domačim, ki so hitro povedli z delnim izidom 12:4. Šenčurjani so nato z odlično ekipno igro že pred koncem prve četrtine gostitelje ujeli in do polčasa prednost tudi povečali. V začetku tretje četrtine so Marko Popadić, Ramo Rizvić in Dino Murić še naprej zanesljivo igrali v napadu in polnili koš Krke. Razlika je narasla celo na 16 točk prednosti za Gorenjce, a se Krka vseeno še ni predala. V zadnji četrtini so domači prišli le na dve točki zaostanka, a se v nasprotju z željami domačih navijačev tekma ni obrnila v prid Krki. Predvsem Murić in Popadić sta bila najbolj zaslužna za izid 59:69 in nekaj kasneje za 71:80. Krka se je nato še enkrat približala na štiri točke, zmagovalca pa je odločil Popadić, ki je najprej zadel trojko, nato pa 39 sekund pred koncem še prosta meta za vodstvo Šenčurja z devetimi točkami.

Najučinkovitejši pri Krki je bil s 15 točkami Cinac, za Šenčur jih je Popadić dosegel 22, Rizvić 21 in Murić 18, ki je temu dodal še 10 skokov.

Šenčur bo konec tedna, 9. februarja doma gostil Hopse.

KRKA : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 77:85 ( 17:16, 14:26, 20:21, 26:22 )

Cinac 15, Lalić in Mavra 12 (7 podaj); Popadić 22 (7 podaj), Rizvić 21 (6 podaj in 6 skokov), Murić 18 (10 skokov)

STATISTIKA

Izjavi trenerjev po tekmi

Simon Petrov, trener Krke:

‘’Čestitke Šenčurju za zasluženo zmago. Bili so dovolj suvereni, mi pa nismo bili pravi.’’

Konstantin Subotić, trener Šenčurja:

‘’Zavedali smo se, da gre za težko gostovanje in, da je Krka zelo dobro moštvo. Od pete minut dalje, ko smo prebili začetno tremo, smo dobro nadzirali žogo, kar je bil tudi glavni cilj pred tekmo. Prikazali smo veliko odločnosti, zmaga pa je nagrada za moštveno igro. Čestitke mojim fantom in gremo naprej.’’

KO DOBIŠ 16 TROJK IN 101 TOČKO

Ekipi, ki sta v boju za mesta, ki vodijo v Ligo za prvaka, sta se pomerili v medsebojnem obračunu v Šenčurju. V prvi tekmi tekoče sezone so v Domžalah slavili igralci Šenčurja, sredi Gorenjske pa so Domžalčani vrnili z enako mero in si priigrali pomembno zmago. Gostje so hitro prevzeli pobudo, toda na začetku je bila prednost majhna. Tudi ob polčasu, potem ko so prvi del dobili za štiri, so bili košarkarji Šenčurja še blizu, zaostajali so za pet točk. Za razplet tekme je bila odločilna tretja četrtina ko so Domžalčani s pet povedli kar na 17 točk razlike. Heliosovi košarkarji so dosegli strelski rekord, saj so zadeli kar 16 metov za tri točke, skupno pa 101 točko na gostujočem parketu.

Na obeh straneh je bilo kar nekaj strelsko razpoloženih igralcev. Pri domačih sta po 19 točk zbrala Ramo Rizvić in Ismet Sejfić, Dino Murić pa je 16 točkam dodal še 11 skokov, pri gostih je Miroslav Pašajlić dosegel 19 točk, Besedić 18 točk in Blaž Mahkovic 17 točk.

V naslednjem kolu bo Šenčur 31. januarja gostoval v Nove Mesti pri Krki.

ŠENČUR : HELIOS SUNS 90:101 ( 20:24, 28:29, 19:30, 23:18 )

Rizvić 19 (7 podaj), Sejfić 19 (5 skokov), Murić 16 (11 skokov, 5 podaj); Pašajlić 19, Besedić 18 (5 skokov), Mahkovic 17 (5 skokov)

STATISTIKA

"Helios je bil strelsko dobro razpoložen, zato so gostje visoko povedli in šele po tem smo odgovorili agresivno ter lovili nasprotnika. Oslabljeni smo bili na mestu organizatorja igre, kar se nam močno pozna. Imeli smo majhno možnost dve minuti pred koncem, a je bil Helios danes boljši. Čestitam gostom za zmago."

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov:

"Čestitke fantom za to izredno predstavo in zasluženo zmago. Dokazali so, da znajo stopit skupaj, takrat ko je najtežje in odigrajo maksimalno zbrano in zavzeto, pa čeprav nismo v popolni zasedbi. Zdaj se moramo dobro spočiti, naslednji teden bo spet naporen, s tremi tekmami v Ligi Nova KBM in regionalni ligi. Velika hvala tudi vsem navijačem, ki so nas prišli spodbujat v Šenčur."

DRUŽENJE Z EKIPAMA KADETOV IN MLADINCI TER NJIHOVIMI STARŠI

Za dobre in pristne odnose je potrebno več kot organizirati treninge in voditi igralce na košarkarske tekme. Za vsakim mladeničem stojijo starši, tudi prijatelji in somišljeniki. KK Šenčur Gorenjska gradbena družba ohranja pristen stik s starši košarkarjev, ki uspešno branijo barve košarkarskega kluba Šenčur GGD, ki v letošnji sezoni zelo uspešno nastopa z nekaterimi kategorijami v slovenski prvoligaški konkurenci. Postati velika košarkarska družina in pri tem ohraniti tople človeške odnose, je bržkone osnovni cilj vsake skupnosti, še posebej to velja za društva, kjer materialne dobrine niso primarne.

Na srečanju, ob dobri hrani in primerni pijači, so bili trenerji kadetov in mladincev, starši košarkarjev, predsednik KK Šenčur GGD Janko Sekne in vodja mladinskega pogona Vlado Velikonja. Kot je dejal predsednik kluba: » Druženje igralcev, njihovih staršev, trenerjev in vodstva kluba je ena od oblik zbliževanja in razumevanje dela v klubu. Hkrati pa priložnost, da se poveselimo in stkemo še tesnejše vezi.«

Druženje je bilo v gostišču Dežman na Kokrici v nedeljo, 20.1.2019!